Vyhledávání
Podrobné vyhledávání

J.D.S. - Produkty Mrtvého moře
Kvalita a dobrá cena


J.Malki - Products
Tradice a kvalita

   

Pro zobrazení video klipu klikni
Video WMV (3,92MB)


Presentation in english (PDF)
Product catalog (280kB)

O Mrtvém moři

Mrtvé moře (oficiální stránky) bylo známé již od biblických dob léčivými a kosmetickými lázněmi. Vzhledem k ozdravným a povzbuzujícím účinkům minerálů, jež obsahuje ve vysoké koncentraci. I královna ze Sáby projevila přání zdržet se na pobřeží Mrtvého moře během své cesty na dvůr krále Šalamouna v Jeruzalémě. Král Herodes, který postavil na břehu Zimní palác v Massadě, milostivě nabídl celé toto území královně Egypta Kleopatře, která ho toužila vlastnit.

Mrtvé moře (satelitní snímek) zaujímá část Jordánského údolí a je známo jako nejnižší přirozeně vzniklé místo na Zemi, když jeho dno leží 800 m pod hladinou moře. Před třemi miliony let začala v důsledku chybných geologických pohybů do údolí pronikat voda, která zde v kombinaci s rozmanitými minerálními sedimenty, vytvořila rozlehlé jezero. Silné odpařování, způsobené suchým klimatem, zvýšilo koncentraci soli ve vodě. Důsledkem tohoto jevu bylo vysrážení solí, křídy a sádry, které vytvořily silné, bílé vrstvy na povrchu dodnes zřetelné.
Voda Mrtvého moře má činitel slanosti desetkrát výšší než jakékoliv jiné moře na naší planetě. Od doby, kdy bylo Mrtvé moře ohraničeno pevnou zemí, stalo se zcela závislým na množství přírodních termálních pramenů, které do něj ústí ze strmých skalisek, a kterými je obklopeno. Tyto prameny uvolňují množství horkých minerálních vod bohatých na různé zdraví prospěšné minerály jako jsou síra, bromid, jód, draslík, vápník, sodík a další (viz tabulka).
Po stovky let zvláštní kombinace těchto minerálů pomáhá zbavit se podráždění a svědění způsobeného kožními onemocněními jako jsou ekzémy, psoriáza a akné. Rovněž podporuje krevní oběh a omlazování buňěk. Tisíce lidí z celého světa trpící kožními onemocněními, zejména psoriázou, navštěvují lázně na pobřeží, aby zlepšili stav svého onemocnění pomocí koupelí v léčivých vodách. Tyto minerály jsou mimojiné obsaženy i v základní řadě mýdel firmy Malki - SULPHUR (Síra), MINERAL (Minerální) a BLACK MUD (Černé bahno), která jsou vyráběna výhradně ze 100% přírodních produktů.


Srovnání koncentrace solí (minerálů)v mg/litr

HOŘČÍK (Magnesium) - má význam pro správnou činnost metabolismu, zlepšuje imunitní funkce, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a srdečním nemocem. Pomáhá také psychice a proti únavě. Reguluje srdeční rytmus a svalové stahy. Zpomaluje procesy stárnutí a snižuje přecitlivělost kůže.
SODÍK (Natrium) - má velký význam pro udržení osmotického tlaku v buňkách. Napomáhá látkové výměně mezi buňkami a umožňuje snáze vylučovat toxické látky.
VÁPNÍK (Calcium) - má krom významu pro naše kosti a zuby posilňující účinky na buňky pokožky a celého těla, aktivuje enzymy.
DRASLÍK (Kalium) - pomáhá udržovat rovnováhu tekutin v těle, pozitivně ovlivňuje krevní tlak a srdeční rytmus. Zlepšuje buněčný metabolismus, udržuje optimální úroveň vlhkosti pokožky a omezuje praskání jemných cévek.
BROM (Bromum) - desinfikuje, pomáhá hojit kožní nemoci, především lupénku, zklidňuje citlivá nervová zakončení v pokožce, pomáhá regulovat správnou funkci štítné žlázy.Před 200 lety byla rodinou Malki vyvinuta speciální formule přírodního bylinného mýdla. Tajný recept, přenášený z otce na syna a rozvíjený z generace na generaci. Rodina Malki vyráběla mýdla v Turecku, Palestině a později i v novém státě Izrael. Vzhledem ke složité ekonomické situaci v zemi se však výroba na několik let zastavila.

V roce 1977 nástupce z řad mladé generace, pan Jehuda Malki, založil znovu rodinný podnik s novou koncepcí a s novým duchem - chápat a rozumět zázračnému dědictví Mrtvého moře daného Bohem a přírodou Izraeli. Jedinečný rodinný recept byl vylepšen, kontrolován a nový druh mýdla je zde - Malki's Dead Sea Soap.
Podnik J.Malki je umístěn v zemědělské oblasti Beit-Dagan a obklopen poli a plantážemi. Výrobní prostory o rozloze 1350 m² jsou částí území, velikého 15000 m², jež je určeno pro pěstování a šlechtění léčivých rostlin pro bylinná mýdla. Základ všech mýdel Malki tvoří palmový,olivový a kokosový olej.

Díky přírodnímu původu a obsahu kvalitních surovin, je veškerý sortiment zařazen pod kategorii "GREEN FRIEDNLY PRODUCTS", která reprezentuje dva hlavní rysy - neubližovat uživateli a neškodit životnímu prostředí. Produkty firmy Malki neobsahují živočišné tuky, detergenty ani chemikálie. Protože je nemyslitelné, aby se všichni sjížděli na jedno jediné místo na světě - k Mrtvému moři - umožňuje firma Malki, aby se Mrtvé moře přestěhovalo k lidem domů. Produkty jsou vyváženy do 16 zemí světa. Tak se naskýtá možnost každému zájemci udělat si Mrtvé moře doma.

Košík
Počet položek: 0
Cena: 0 Kč

Výhodná nabídka

Přírodní minerální koupelová sůl z Mrtvého moře 25 kg

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit, že jsme z důvodu velkého zájmu o Přírodní minerální koupelovou sůl z Mrtvého moře rozšířili sortiment o : J.D.S. Přírodní...

jsme na facebooku

Člen Spolku břevnovských živnostníků